Plynový zářič pro teplo na verandě

Venkovní zářič, foto med

Lidé, kteří mají u domu terasu, nebo zahradní pergolu, altán, párty stan či podobnou venkovní konstrukci, kterou celou sezonu využívají k posezení s rodinou i přáteli, s večírky s grilováním, barbecue a třeba s naraženým sudem piva, jistě nejsou rádi, že jim chladné počasí tyto radovánky překazí. Sezonu venkovního pobytu si však můžeme výrazně prodloužit, pokud si pořídíme plynový zářič, který dokáže venkovní prostor dokonale prohřát.

Plynový zářič, foto archiv

Tepelné plynové zářiče jsou vhodné právě pro vytápění venkovních prostorů, případně dobře větraných prostor, neboť zde, na rozdíl od uzavřeného prostoru, nevadí spalování plynu (propan-butanu). Nejenže nám bude v blízkosti zářiče pěkně teplo i v zimě, ale navíc jeho atraktivním designem provedeným v kombinaci nerezové oceli a hliníku vneseme do našeho životního prostředí docela nový moderní rozměr.

Vybavení plynových zářičů

Zářič, foto archiv

Každý tepelný zářič má regulovatelný výkon v rozsahu 5 – 12 kW. Tepelné zářiče jsou vybaveny PIEZO zapalováním pro snadné a bezpečné zapálení. Pro větší bezpečnost jsou plynová topidla opatřena ventilem, který v případě pádu zářiče automaticky přeruší přívod plynu. Každý plynový zářič má kolečka, a proto přivést nebo odvézt ho na dané místo není ani obtížné, ani nebezpečné. Součástí dodávky je připojovací hadice, spony a regulační ventil. Zdrojem energie je 5 nebo 10kg PB láhev, kterou vkládáme do stojanu plynového zářiče. Spotřeba plynu se odvíjí od nastaveného výkonu. Tepelnou pohodu dokáže plynový zářič ve svém okolí docílit do dvou minut.

Bezpečnostní opatření

Plynová horkovzdušná turbína , foto archiv

Jako každý otevřený oheň vyžaduje i plynový zářič určitá bezpečnostní opatření. To znamená, že zářič musí být umístěn v dostatečné vzdálenosti od hořlavých předmětů, používat smíme jen kvalitní a nepoškozenou plynovou bombu, kontrolujeme, zda jsou ventil i uzávěr v pořádku. Vytápěný prostor nesmí být nikdy zcela uzavřený. Technické parametry tepelného plynového zářiče Etna najdeme ZDE. Etna se dodává ve dvou krabicích, v jedné je celé tělo, ve druhé odrazný deštník. Montáž není nikterak složitá, podle návodu přiloženého v balení ji určitě zvládne každý. Tepelný plynový zářič Rondo má pyramidovitý tvar v atraktivním nerezovém provedení. Plápolající plamen uvnitř žáruvzdorné skleněné trubice je fascinujícím designovým doplňkem. Plynová horkovzdušná turbína GÜDE GGH 10 INOX je lehký a snadno přemístitelný plynový topný ventilátor v atraktivním nerezovém provedení.