Zateplení garáže u domu

 Comments Off on Zateplení garáže u domu
Aug 252017
 

Starší vesnické domy bývaly stavěny z plných cihel, často nastavovaných kameny. Jde tedy o materiál, který přílišnými tepelně-izolačními schopnostmi nevyniká a takový dům je nutné tepelně izolovat. Nové rodinné domy sice bývají zateplené, ale i tady se mnoho lidí domnívá, že garáž může být tzv. studená, a na tepelné izolaci a zateplených garážových vratech se snaží ušetřit. A právě garáž může být místem, kudy teplo z celého domu uniká. Nemluvě o možném poškození auta během mrazů. Dodatečná tepelná izolace garáže proto pomůže udržet i více tepla v celém domě a sníží náklady na vytápění.

Continue reading »


Sanace základů domu

 Comments Off on Sanace základů domu
Oct 042015
 

sanace základů domu

Příčinou vlhkých stěn ve sklepě bývá většinou špatné vnější utěsnění zdiva. Pomůže jediné – vykopat a znovu utěsnit. Výkop podél základu domu nesmí být kvůli ohrožení statiky domu veden souvisle pod úrovní základové spáry, ale měl by být hluboký nejvýše 5 až 10 cm nad ní. Jedna z metod odvlhčení je vložení těsnicí desky Styrodur 3035 CS.

Continue reading »

Papírové izolace

 Comments Off on Papírové izolace
Jan 172015
 

Nejsou to utěšené zprávy z velkých měst, že občas bezdomovce, který si v zimě ustlal v kontejneru na odpadový papír, sešrotovali lineárním lisem ve voze na svoz odpadu nepozorní popeláři. Méně citliví čtenáři jen mávnou rukou a řeknou: „Tak proč tam lezl?“ Protože tam bylo teplo! Papír totiž je – a může být i ve stavebnictví – vynikající izolant.

Continue reading »

Termoizolační nátěr fasády

 Comments Off on Termoizolační nátěr fasády
Oct 062014
 

Termoizolační nátěr má vlastnosti běžných nátěrů, používaných k nátěru fasády, to znamená, že zahladí, sjednotí a barevně zvýrazní omítku. Ale navíc má termoreflexní a termoizolační účinky, takže významně snižuje náklady na vytápění objektu.

Continue reading »

Odhlučnění místnosti – prakticky!

 Comments Off on Odhlučnění místnosti – prakticky!
Jan 272014
 

Bydlíte v panelovém domě a řešíte pořád dokola ty samé problémy? Venku před domem projede auto, autobus nebo tramvaj a vy slyšíte každý detail práce motoru, každý výmol, do kterého vjede? K sousedům o dvě patra nad vámi přijde návštěva a zvonící zvonek je u vás slyšet, jako kdyby přišli známí za vámi? A co teprve neposedné děti od rodiny přímo nad vaší hlavou. Jejich běhání z jedné strany na druhou jistě znáte také dobře. Když si nakonec soused vedle pustí o půlnoci na svém vytuněném domácím kině svůj oblíbený, můžete si jít – lidově řečeno – hodit mašli. Nebo ne?

Continue reading »

Sanace vlhkosti v domě

 Comments Off on Sanace vlhkosti v domě
Dec 292013
 

Drží-li se v domě vlhkost, budeme muset udělat něco opravdu radikálního, abychom tomu zabránili. Z vlhkosti vznikají plísně, které ohrožují naše zdraví a také životnost konstrukčních prvků a stavebních materiálů se ve vlhkém stavení významně zkracuje. Vlhké zdivo snadno poznáme a jistě jsme se s ním již setkali. Mívá podobu takzvaných map – výkvětů vykrystalizovaných solí a také fasáda je poškozená, omítka zpuchří a opadává…

Continue reading »

Zateplení podlahy nad nevytápěnými prostory

 Comments Off on Zateplení podlahy nad nevytápěnými prostory
Dec 082012
 

Studené nohy neukazují vždy jen na špatný krevní oběh. Příčinou může být nezateplená podlaha. Je-li náš byt nepodsklepený nebo nad nevytápěnými prostory, neochrání nás před chladem od podlahy ani tlustý koberec. Skvělým řešením je proto zateplení podlahy izolačními deskami nebo násyp izolační hmoty. Obojí zvládneme sami.

Continue reading »

Zateplení fasády

 Comments Off on Zateplení fasády
Oct 312012
 

Poté, co jsme fasádu domku připravili – postup je v předchozím článku – přejdeme ke krokům, které vedou přímo k zateplení fasády. Izolační desky se nejen lepí, ale navíc připevňují talířovými hmoždinkami. Ty se zatmelí a pak přijde na řadu armovací síťka, na ni fasádní omítka a nakonec  fasádní barva. Domek bude jako nový a náklady se nám vrátí v podobě úspor za vytápění.

Continue reading »

Příprava k zateplení fasády

 Comments Off on Příprava k zateplení fasády
Oct 272012
 

Kvalitně zateplit můžeme i obvodové stěny staršího domku. Použijeme vnější kontaktní termofasádní systém, kdy přímo na fasádu aplikujeme izolační desky z tvrzené pěny, které následně skryjeme pod omítku. Domek získá na kráse, prodloužíme životnost zdiva a uvnitř se citelně zlepší tepelná pohoda. Užitek budeme mít nejen v zimě, kdy nás ochrání před vysokými energetickými ztrátami, ale i v létě, protože se stěny nebudou příliš přehřívat.

Continue reading »

Lehký, tepelně-izolační beton – Ekostyrenbeton

 Comments Off on Lehký, tepelně-izolační beton – Ekostyrenbeton
Sep 082012
 

Přihlédneme-li ke stále rostoucím cenám energií, je logické, že se úniku tepla v topné sezoně snažíme zabránit všemi možnými prostředky. Zatepluje se dnes snad všechno. Měníme okna za dobře těsnící, necháváme oplášťovat stěny domů… Přitom největší únik tepla představují stropy a významné jsou i tepelné ztráty související s chladem pronikajícím ze země. Izolací ekostyrenbetonem tyto tepelné ztráty významně omezíme.  Izolace funguje i proti horku – v domě tak bude i v letních vedrech snesitelněji.

Continue reading »