Když zlobí termostatický ventil

 Comments Off on Když zlobí termostatický ventil
Mar 202016
 

ventil termohlavice

Proč zrovna tenhle zatracený radiátor netopí? Jestli se v jinak bezvadně fungujícím systému ústředního topení nachází jeden jediný studený radiátor, je možné, že někdo (u staršího typu) prostě otočil kolečkem, tedy správně ručním ventilem. Nebo (tam, kde jsme „kolečko“ nahradili termoregulačním ventilem) se přesvědčíme, zda je otevřen a nastavíme ho na vyšší teplotu. Ale co když se ventil ucpal?

Continue reading »


Kondenzační plynové kotle dokáží snížit spotřebu až o 30 %

 Comments Off on Kondenzační plynové kotle dokáží snížit spotřebu až o 30 %
Mar 042016
 

teplo

Ceny plynu a energií za vytápění stále rostou. To nutí majitele domů a bytů hledat cesty s úsporám. Zateplují své domovy, ale často zapomínají, že lze ušetřit pouhou výměnou neekonomického kotle za nový. V dnešním článku vám poradíme, jak topit ekonomicky pomocí nového kotle.

Continue reading »

Teplo na verandě u plynového zářiče

 Comments Off on Teplo na verandě u plynového zářiče
Feb 022015
 

Lidé, kteří mají u domu terasu, nebo zahradní pergolu, altán, párty stan či podobnou venkovní konstrukci, kterou celou sezonu využívají k posezení s rodinou i přáteli, s večírky s grilováním, barbecue a třeba s naraženým sudem piva, jistě nejsou rádi, že jim chladné počasí tyto radovánky překazí. Sezonu venkovního pobytu si však můžeme výrazně prodloužit, pokud si pořídíme plynový zářič, který dokáže venkovní prostor dokonale prohřát.

Continue reading »

Sep 252014
 

Moderní krbová kamna nejsou ani primitivní ohniště, ani pouhé bytové doplňky. Podle toho, jaká krbová kamna si vybereme, můžeme teplem, které vydávají, ohřívat vodu, kterou rozvedeme do radiátorů po celém bytě i do zásobníků vody v koupelně. Jedny kamna mohou zajistit vytápění celého bytu.

Continue reading »

 Tagged with:

Zapojení krbových kamen

 Comments Off on Zapojení krbových kamen
Sep 222014
 

Krbová kamna umožňují efektivní vytápění místností na rozdíl od otevřených krbů, které jsou vhodné spíš pro přitápění a pro pohodu u praskajícího ohně. Moderní krbová kamna nejsou ani primitivní ohniště, ani pouhé bytové doplňky. Podle toho, jak jsou uzpůsobeny, mohou odevzdávat teplo i topným tělesům a přispívat k ohřevu vody.

Continue reading »

 Tagged with:

Jak vybrat krbová kamna

 Comments Off on Jak vybrat krbová kamna
Sep 092014
 

Krbová kamna mají různý design a tvarů, jejich vnější opláštění, ohniště i další součásti jsou řešena různými způsoby. Nejžádanější jsou klasická kamna litinová nebo z chladné nordické oceli. K oblíbeným patří krbová kamna obložená keramikou. Keramický obklad kamen po vyhasnutí ohně pomaleji vychládá.

Continue reading »

 Tagged with:
Jul 202014
 

Bolí vás hlava, práce se sype pod rukama a každou chvíli reagujete neadekvátně, čili seřvete kolegu nebo rodinu kvůli prkotině, za kterou nejspíš nemůžou. Chtělo by to vypadnout na vzduch – nebo alespoň vyvětrat. Čerstvý vzduch má blahodárný vliv na naše zdraví, psychiku i pracovní výkony. Větrání není žádná věda (ale zase tak banální úkon to není, jak píšeme ZDE ). Co ale v době, kdy musíme topit? Trendem pro řešení hádanky jak vyměnit vzduch a nepřijít o teplo je rekuperace.

Continue reading »

Větrací systémy

 Comments Off on Větrací systémy
Feb 162014
 

Říká se, že kam nechodí slunce, tam chodí lékař. Ale mělo by se říkat i to, že kdo nevětrá, zdravotně si to odskáče. Ovšem na druhé straně ze všech stran se na nás křičí, že je potřeba šetřit. A kdo moc větrá, vyhazuje peníze oknem. Jak tedy větrat a neriskovat, že budeme muset přitápět?

Continue reading »

Podlahové, sálavé a další elektrické topení

 Comments Off on Podlahové, sálavé a další elektrické topení
Sep 092013
 

Elektrické topení má řadu předností. Psali jsme již o tom ZDE . Protože ale v řadě případů je hlavně cena tím, co nás zajímá, spousta lidí dnes nepochybné výhody elektrického topení využívá jen v některých místnostech nebo k přitápění. Třeba v přechodných obdobích z jara a na podzim, kdy jsou sice studené večery a jitra, ale není ještě třeba spouštět jiný otopný systém, elektřinu oceníme.

Continue reading »

Pohodlné teplo v domě

 Comments Off on Pohodlné teplo v domě
Sep 042013
 

Ceny energií vyrostly šíleně a nebude to jinak, kam až dohlédneme, což je fakt přinášející peněženkám mnohých z nás bolestné hubnutí a duši stres. Doma totiž chceme mít teplo. Pokud možno levné, čisté a snadno ovladatelné. Jde to? Čistotu a jednoduchou obsluhu většina systému nabízí. A láce nebo drahota jsou pojmy relativní – podle našeho příjmu. Ušetřit se ovšem skoro vždycky dá. Tak se podívejme, kde a jak.

Continue reading »