Izolace základů

 Comments Off on Izolace základů
May 102015
 

izolované základy

 

Při stavbě se už od začátku snažíme vyvarovat tepelných mostů a vazeb, a proto raději zateplíme a odizolujeme proti vlhkosti i základy. Kvalitně provedená hydroizolace je nutná pro zabránění vzlínání vlhkosti.

Continue reading »


Příprava sítí do základové desky

 Comments Off on Příprava sítí do základové desky
May 072015
 

hlavní sítě

Ještě předtím, než dokončíme základovou desku tím, že její vrchní část vylijeme betonem, je třeba připravit přívody vody, plynu, elektrické energie a kanalizační trubky na odvod odpadů z domu. Velice důležitá je také hydroizolace základů.

Continue reading »

Betonářské bednění

 Comments Off on Betonářské bednění
Oct 152013
 

S betonem se dá dělat spousta věcí, protože přijme tvar formy, do které ho nalijeme. Využívají toho architekti, kteří dovedou s pohledovým betonem opravdu kouzlit, dát mu promluvit v odhalených konstrukcích, v brutalitě hmoty a nebo něžných až organických liniích. To raději přenecháme umělcům, také nejsme žádní betonáři, nicméně základní práce s betonem jistě zvládneme vlastníma rukama.

Continue reading »

Úpravy půdních prostor a stavební povolení

 Comments Off on Úpravy půdních prostor a stavební povolení
Jul 262012
 

Jestliže si chceme rozšířit prostory pro bydlení a máme rodinný domek s nevyužitou půdou, můžeme právě zde vybudovat obytné podkroví. Než se pustíme do práce, měli bychom zvážit, jaké prostředí zde chceme vytvořit. Víte, co všechno k tomu budeme potřebovat a jaké všechny úřady je nutné oběhat?

Continue reading »

Zemní vruty pro základy

 Comments Off on Zemní vruty pro základy
Jul 062012
 

Při budování zahradních staveb, jakými je například altán, pergola, stání pro auto, dřevěná terasa, molo nebo plotové sloupky míváme problém s dostatečnou stabilitou základů a zároveň ochrany dřeva před zemní vlhkostí. Většinou se betonovaly patky, což zabíralo spoustu času i práce. Naštěstí byly vyvinuty zemní vruty, které z budování základů udělaly poměrně rychlou a čistou práci. Jednoduše se zavrtají do země a na ně se připevní sloupky.

Continue reading »

Potřebné opravy staršího domu či rekreační chalupy

 Comments Off on Potřebné opravy staršího domu či rekreační chalupy
Jun 042012
 

Stali jsme se vlastníkem staršího domku nebo chalupy a je nám jasné, že bude potřebovat řádnou rekonstrukci. Než se do ní pustíme, měli bychom si objekt řádně prohlédnout a sepsat seznam nutných oprav. Zjistíme tak, zda do něj nezatéká, nejsou-li trámy, podlahy a další dřevěné části domu napadeny dřevokaznými škůdci, prozkoumáme všechny instalace, prohlédneme půdu i sklep, střechu i komíny, okna a dveře… Poté zvolíme posloupnost oprav.

Continue reading »

Než začneme s rekonstrukcí bytu

 Comments Off on Než začneme s rekonstrukcí bytu
Apr 122012
 

Vlastníme starší byt a víme, že nás čeká velká rekonstrukce. Na něco si najmeme firmu, ale spoustu věcí zvládneme sami. Odkud však začít? Nejlepším způsobem, jak získat objektivní pohled na stav, v němž se náš byt nachází, je představit si, že ho chceme prodat, a prohlédnout si ho očima budoucího majitele. A protože za něj budeme v této hře chtít získat co nejvyšší cenu, měli bychom ho uvést do co nejlepšího stavu.

Continue reading »