Stavba schodiště z betonu a dlaždic

 Comments Off on Stavba schodiště z betonu a dlaždic
Feb 072017
 

ilustrační foto

Stávající schodiště dosloužilo, rozhodli jsme se je nahradit novým z betonových kvádrů. Stavební materiály pro schodiště u domu mohou být velmi rozmanité. Nejčastěji se používají cihly, bloky a kámen.

Continue reading »


Pokládání koberců na schody

 Comments Off on Pokládání koberců na schody
Aug 152015
 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Staré nevzhledné dřevěné schody, které ještě nechceme nákladně renovovat, můžeme jednoduše obložit kobercem. Toto řešení se přímo nabízí, pokládáme-li koberec do chodby, kde jsou schody umístěny. Koberec schody odhluční a značně ztlumí kročejový hluk. Ale pozor, ne každý koberec je na schody vhodný.

Continue reading »

Pokládka parket – lepení

 Comments Off on Pokládka parket – lepení
Jan 012015
 

Parkety patří k nejpříjemnějším obkladům podlahy, dávají bytu zcela osobní ráz. Náš trh nabízí parkety z mnoha druhů dřeva a do jakých vzorů parkety uspořádáme, záleží jen na našem vkusu. Parkety budeme k podkladu lepit.

Continue reading »

Pokládka parket – příprava podlahy

 Comments Off on Pokládka parket – příprava podlahy
Dec 302014
 

Dřevěné podlahy vytvářejí příjemnou a uklidňující atmosféru. Dřevo přináší do interiéru kvalitu, trvanlivost a jedinečnost, protože každá kresba letokruhů je originálem. Díky tomu a také výběru vzoru pokládky můžeme realizovat nápady či styly, od klasických až po ty nejmodernější.

Continue reading »

Stavíme vstupní schody do domu

 Comments Off on Stavíme vstupní schody do domu
Dec 052014
 

Úloha vstupních schodů do domu není jen v estetickém vnímání, ale především v tom, že se po nich pohodlně a bezpečně dostaneme domů. Schody do domu totiž patří zejména za deště nebo mrazu k rizikové oblasti, vždyť statisticky je uklouznutí na mokré dlažbě jednou z nejčastějších příčin zlomenin a dalších úrazů. Na to musíme myslet již při plánování domu a vybrat odpovídající materiál.

Continue reading »

Bezpečné schody

 Comments Off on Bezpečné schody
Oct 092014
 

Protože u patrové stavby musíme řešit komunikaci mezi podlažími, stanou se schody velmi důležitou součástí jejího řešení. Pomíjíme samozřejmě poněkud nepraktickou možnost, že příchod do dalšího patra je veden z vnějšku stavby. Tak býval někdy řešen u pavlačových domů a v domcích do oddělené bytové jednoty nebo na osobitý podkrovní „vejminek“. Zpravidla jsou ale schody uvnitř budovy a tvoří její určitou kostru.

Continue reading »

Montáž stahovacích schodů na půdu

 Comments Off on Montáž stahovacích schodů na půdu
Sep 152014
 

Jaké možnosti máme při výběru stahovacích schodů na půdu jsme psali ZDE. Jejich montáž je překvapivě jednoduchá, což ovšem neznamená, že ji zvládneme sami. Dobré je mít dva pomocníky, kteří tu a tam něco podrží – pak už to bude opravdu snadné. Předpokládáme, že umístění schodů na zvoleném místě, především výšky stropu nad schody, jste už dávno zkontrolovali. Musí být taková, abyste se při výstupu samozřejmě nepraštili do hlavy.

Continue reading »

Schody na půdu

 Comments Off on Schody na půdu
Sep 122014
 

V románech a dětské představivosti jsou půdy úžasný prostor. Místu pod střechou ale v praxi bývá ve srovnání s ostatními prostorami domu věnována jen malá pozornost. Často tam není nic, jen pavučiny a chcíplý holub za komínem, jinde skladiště krámů. Přitom půda po využití přímo volá. Pokud ji nelze přestavět na obytné podkroví, může sloužit k sušení prádla, vybudovat tady hernu pro děti, domácí fitko nebo pokoj pro hosty. Jak se tam ale bezpečně a pohodlně dostat? Lézt po žebříku? Pevný žebřík zabírá místo a není ani bezpečný. Postavte tam rozkládací nebo sklopné zásuvné schůdky opatřené na stropě krycím příklopem.

Continue reading »

Mar 132014
 

Móda podporovaná protichůdnými lékařskými expertizami se nám jednou snaží podstrčit to a jednou ono. Jednou koberce změkčují chůzi a izolují vůči chladu, který by mohl do našich chodidel přivést revma, jindy radí je odstranit, protože chytají prach a zabydlují je roztoči, původci alergií. S trochou nadsázky možná se odborné posudky řídí podle toho, zda si vědecké týmy najali kobercáři nebo výrobci parket. Pravda ale je, že bez koberce jako by domov nebyl dost útulný.

Continue reading »

Montujeme schody z krabice

 Comments Off on Montujeme schody z krabice
Mar 012014
 

Pokud v domě nebo mezonetovém bytě potřebujeme propojit dvě obytná podlaží, ale někdy taky jako výstup na půdu nebo sestup do sklepa, použijeme točité schodiště. Ušetří nám spoustu místa. Na druhou stranu bychom měli zohlednit, že především pro starší lidi může být zdolávání jakýchkoliv schodů problém. Vyprojektovat schodiště tak říkajíc na míru, které by přitom odpovídalo všem normám a kolaudačním předpisům, není laciné. Proto je dobrá zpráva, že si ho můžeme koupit hotové a stavebnici dodanou v krabici smontovat vlastníma rukama.

Continue reading »