Vestavba v podkroví

 Comments Off on Vestavba v podkroví
Sep 302014
 

O rekonstrukci podkroví někteří autoři píší div ne jako o procházce kvetoucím sadem. Tak jednoduché to zase není, ale dobře to zvládnout lze pokud víme, co je přesná a pečlivá práce. Získáme nový prostor a přitom můžeme i hodně ušetřit. A uspokojení, že jsme to zvládli, také za to stojí.

Continue reading »


Oprava krovu domu

 Comments Off on Oprava krovu domu
Apr 272014
 

Střechu drží krov, a když s ním začnou potíže, vždycky je to nepříjemné, protože oprava úplně snadná není. Ono se snadno řekne: Hlavně dodržte základní pravidlo a zachovejte původní tvar i sklon střešních rovin, respektujte stávající prvky a krovovou soustavu. Ale jak? Většinou budeme muset k nějakým opravám přistoupit, pokud byl krov nadměrně zatěžován, poddimenzované krovové konstrukce nebo jejich jednotlivé prvky, a své vykonal i věk a nebo nedejbůh oheň.

Continue reading »

Montáž schodů

 Comments Off on Montáž schodů
Jan 302014
 

Výškové rozčlenění a tedy bydlení ve více úrovních vždy byt ozvláštní. Zvláště mladší lidé takové uspořádání ocení, vrzajícím kloubům se už schody líbí méně. Ovšem schody zabírají poměrně dost místa. Tam, kde potřebujeme z místnosti, kde je ho poskrovnu, vystoupat do podkroví nebo na půdu, je vhodné zvolit tzv. mlynářské schody, které lze koupit ve formě stavebnice. Montáž tohoto prostorově úsporného schodiště zvládneme i sami.

Continue reading »

Úpravy půdních prostor a stavební povolení

 Comments Off on Úpravy půdních prostor a stavební povolení
Jul 262012
 

Jestliže si chceme rozšířit prostory pro bydlení a máme rodinný domek s nevyužitou půdou, můžeme právě zde vybudovat obytné podkroví. Než se pustíme do práce, měli bychom zvážit, jaké prostředí zde chceme vytvořit. Víte, co všechno k tomu budeme potřebovat a jaké všechny úřady je nutné oběhat?

Continue reading »

Obkládání podkroví

 Comments Off on Obkládání podkroví
May 292012
 

Po položení izolace a parotěsné zábrany následuje obložení střešního zešikmení. Jako obklady na podkrovní prostory se dnes nejvíce používají obkládací panely – sádrokartonové a sádrovláknité, s nimiž je manipulace jednoduchá a rychlá. Namísto nich však můžeme použít stavební desky, které mají tu výhodu, že po jejich pokládce jsou prostory ihned obyvatelné.

Continue reading »

Údržba střešních oken

 Comments Off on Údržba střešních oken
May 122012
 

Základním předpokladem pohodlného bydlení je dostatek přirozeného světla. Do podkroví se k nám dostává většinou prostřednictvím střešních oken. Jejich kvalita se rok od roku zdokonaluje, až by se mohlo zdá, že jejich životnost je zcela neomezená. Avšak i sebedokonalejší střešní okna potřebují v průběhu užívání alespoň základní údržbu a po čase i výměnu některých částí.

Continue reading »

 Tagged with:

Parozábrana a její použití

 Comments Off on Parozábrana a její použití
May 082012
 

Poté, co jsme zateplili podkroví minerální vlnou, přichází na řadu pokrytí izolace parotěsné zábrany a upevnění zakončovací pásky. Parozábrana chrání izolaci před působením vlhkosti z venkovního prostoru domu. Je vyrobená ze speciální fólie, která je z jedné strany pro vlhkost nepropustná a z druhé propustná.

Continue reading »

Tepelná izolace podkroví

 Comments Off on Tepelná izolace podkroví
May 072012
 

Jestliže jsme se rozhodli vestavět na půdě obytné podkroví a máme již vsazená podkrovní okna, pustíme se do zateplování střechy i stěn podkroví. Vybrat si lze mezi množstvím druhů izolací, na tloušťce použité izolační hmoty rozhodně nešetříme. Jakých zateplovacích hodnot dosáhneme a kolik budou činit úspory na vytápění, závisí na druhu izolační hmoty a na jejím součiniteli tepelné vodivosti.

Continue reading »

Jak zabudovat střešní okna v podkroví

 Comments Off on Jak zabudovat střešní okna v podkroví
May 022012
 

Jestliže máme v domku prostornou půdu, bylo by škoda jí nevyužít k vestavbě podkrovních pokojíků nebo celého malého bytu. Vybudovat místo půdy další obytné místnosti nám většinou přijde jako nejschůdnější řešení v případě, že máme dospívající děti, které by se rády tak trochu osamostatnily. Anebo když si dospělý potomek přivede domů partnera, či pokud čekáme přírůstek do rodiny, ať již dítě nebo si do přízemního bytu chceme nastěhovat stárnoucí rodiče.

Continue reading »