Montáž horizontálních žaluzií

 Comments Off on Montáž horizontálních žaluzií
Aug 102017
 

Žaluzie nás chrání před slunečními paprsky, snižují o pár stupňů vedro v místnosti a dokáží vtisknout interiéru zcela nový vzhled. Pořídit si můžeme horizontální nebo vertikální, předokenní, meziskelní, interiérové… Na montáž žaluzií si můžeme sjednat firmu, nebo si je upevnit sami, co není nic složitého.

Continue reading »


Nové okno v starém bytě

 Comments Off on Nové okno v starém bytě
Jul 182015
 

foto 002

Když zjistíme, že kolem netěsnících oken táhne a rámy se rozestupují, bývá ohledně času na opravu už zpravidla za pět minut dvanáct. Netěsnícími okny protahuje a záclony malebně povlávají, zatímco kmotra Meluzína se nám posmívá, jaký za topnou sezonu zbytečně vydáme majlant. Už jen z toho pomyšlení nám také úsměv zmrzne. Proto se vyplatí věnovat oknům pozornost včas.

Continue reading »

Zamkněte dveře na závoru

 Comments Off on Zamkněte dveře na závoru
Nov 052014
 

Vchodové dveře mohou být zajištěny tak, že se v případě pokusu o vloupání do bytu stanou takřka nepřekonatelnou překážkou. Odborníci zabývající se bezpečnostní problematikou totiž tvrdí, že podle jejich statistik takřka pětačtyřicet procent domovních zlodějů vzdá své úsilí dostat se do bytu, pokud narazí na odpor. Dlouhé okolkování u cizích dveří nebo neobvyklý hluk nechtějí riskovat. Proto obstojně zabezpečené dveře riziko vykradení našeho bytu sníží.

Continue reading »

Zabezpečení domu – slabá místa pro vloupání

 Comments Off on Zabezpečení domu – slabá místa pro vloupání
Aug 182014
 

Někdy to darebákům sami děláme snadné tím, že jim do cesty nepostavíme překážky, které by je buď odradily, nebo nám aspoň poskytly čas zavolat policii. A nemusí jít jen o majetek, vzhledem k vzrůstající brutalitě zlodějů ale i o život. Nezabezpečená okna totiž průměrně šikovný chmaták otevře snadno a rychle obyčejným šroubovákem.

Continue reading »

Montáž zárubní

 Comments Off on Montáž zárubní
Mar 072014
 

Dveře samozřejmě vybíráme očima podle toho, jaké se nám líbí a jak budou s ostatním bytovým zařízením, respektive duchem našeho domu, ladit. To můžeme z nabídky na internetu nebo podle katalogů udělat doma na gauči. Pak už budeme muset vstát, protože než vyrazíme na nákup, musíme přesně změřit dveřní otvor – zajímat nás bude jeho průchozí výška, hloubka a šířka. Pečlivě si je zaznamenáme. Zvláště ve staré zástavbě se totiž můžeme dobrat překvapujících hodnot – často zcela mimo jakékoliv současné stavební normy.

Continue reading »

Jak natřít dřevěné rámy oken

 Comments Off on Jak natřít dřevěné rámy oken
Feb 232014
 

Když stará okna doslouží, je dobré je vyměnit. Nová okna lépe izolují a tak nám šetří penízky za teplo. Nejčastěji se používají okna plastová. Nejsou sice nesmrtelná, jak nás balamutili při jejich invazi výrobci, ale pokud mají mikroventilaci, slouží dlouho a dobře. Ovšem osazovat jimi chaty a chalupy rovná se v některých případech skoro zločinu. Tam je dobré dát okna repasovat, pořídit tzv. eurookna, nebo nátěr těch starých obnovit.

Continue reading »

Světlovody

 Comments Off on Světlovody
Feb 042014
 

Když umíral geniální básník a tajný dvorní rada Goethe, byla prý jeho poslední slova „Více světla“. Krasoduchové soudí, že se mu jednalo o více kultury a vědění. Co když ho ale v posledních chvílích deptalo přítmí místnosti beztak plné plyše? Přirozené denní světlo je pro náš život důležité. Jak ale prosvětlit tmavé prostory, kde už není možné přidat nebo zvětšit okna? Odpovědí mohou být moderní světlovody.

Continue reading »

Výměna obložkových zárubní

 Comments Off on Výměna obložkových zárubní
Jan 212014
 

Při opravě bytu nás často ani nenapadne, že staré dveře (koneckonců, funkční jsou, otevírají se a zavírají a vypadají taky slušně, tak co?) mohou v opraveném prostoru vypadat divně. Všechno je v jiném barevném tónu, stěny vyštukované, ladí i podlaha s novým nábytkem. Ale ty zárubně? A dveře v nich? Jsou takové divné… Dveře můžeme samozřejmě vyměnit kdykoli, ale spoustu komplikací si ušetříme, když si výměnu nenecháme na konec, ale pojmeme ji jako součást rekonstrukce. 

Continue reading »

Jak na montáž stavebního pouzdra

 Comments Off on Jak na montáž stavebního pouzdra
Nov 122013
 

Zabudovat do stěny stavební pouzdro zvládne šikovný člověk sám. Ti ostatní si mohou na montáž najmout firmu. Ukážeme si, co a jak udělat a čeho se raději vyvarovat, aby nás výsledek uspokojil. Dbát budeme muset na přesnost a nic zbytečně neuspěchat. Konstrukce pouzdra je dobře promyšlená a už z výroby z velké většiny sestavená. S jejím smontováním tedy nebudeme mít velkou práci a ušetříme díky tomu i spoustu času.

Continue reading »

Stavební pouzdra pro zasouvací dveře pro panel i sádrokarton

 Comments Off on Stavební pouzdra pro zasouvací dveře pro panel i sádrokarton
Nov 032013
 

Zasouvací dveře na rozdíl od otočných významně šetří prostorem, který tak můžeme využít jiným způsobem. Nedostatek prostoru je problémem většiny panelových bytů, kde ještě donedávna bylo takřka nemožné zabudovat do tenkých panelových příčel stavební pouzdro, do kterého se dveře zasouvají. Dnes již lze stavební pouzdra pro posuvné dveře zabudovat nejen do panelových příček, ale i do sádrokartonu.

Continue reading »