Koupelna spojená s WC

 Comments Off on Koupelna spojená s WC
Feb 232016
 

koupelna s wc

Koupelna spojená s WC je ve většině zemí Evropy naprosto běžným jevem. U nás to bylo donedávna považováno za přestupek, a to zejména z hygienických důvodů. Většina typizovaných projektů novostaveb a rodinných domků v tomto směru nezohledňuje naše předpisy: podle obecně technických podmínek pro výstavbu nelze v bytech, které mají více než dvě místnosti, povolit propojení koupelny a WC, pokud ovšem v bytě není ještě jeden samostatný záchod. Jak toto řešení vypadá v praxi?

Continue reading »


Materiál na rekonstrukci panelového jádra

 Comments Off on Materiál na rekonstrukci panelového jádra
Dec 202014
 

V úvodní části našeho přehledu námětů spojených s rekonstrukcí koupelen umístěných v jádrech bytů v panelových domech (ZDE) jsme se zabývali spíš návrhem přestavby. Také výběrem sanity a zařizovacích předmětů a případně i prováděcí firmy – pokud si ovšem na tohle předsevzetí netroufneme vlastníma rukama. Dnes se podíváme, z čeho a jak budeme stavět.

Continue reading »

Zděné jádro a rekonstrukce koupelny

 Comments Off on Zděné jádro a rekonstrukce koupelny
Dec 152014
 

Rekonstrukce panelového jádra nebo stavba nové koupelny není levná. Možná se vám někdo zaklíná, že to s malými náklady zvládne. Půjde ale spíš o kosmetické úpravy, často překvapivě efektní, ale na podstatě zpravidla umakartového jádra s často nikoliv ideálním umístěním hygienických zařízení to neudělá nic. Samotné bourání, výstavba a nové vybavení je drahé, ale pokud rekonstrukci zvládneme vlastníma rukama, odškrtneme z účtu další položku nikoliv nepatrnou. Pokud tedy máte základní stavební zkušenost, sebevědomí a nezbytnou odvahu, přijměte nabídku následujících rad a vychytávej.

Continue reading »

Montáž závěsné toaletní mísy

 Comments Off on Montáž závěsné toaletní mísy
Apr 162014
 

Máme-li v místnosti namontovaný předstěnový systém, volba závěsné toalety se přímo nabízí, protože v systému se jednak nacházejí místa pro její upevnění ke stěně, jednak jsou v něm k dispozici i přítoková a odtoková spojení. Závěsná toaleta je daleko hygieničtější než stojací záchod, můžeme ji omývat po celé ploše, tedy i zespodu.

Continue reading »

Sprchový box – jednoduché řešení

 Comments Off on Sprchový box – jednoduché řešení
Mar 312014
 

Při modernizaci či rekonstrukci koupelny můžeme využít sprchový box. Takový box je standardně vybaven hlavovou a ruční sprchou, nechybí termostatická baterie, ostatní pak závisí na zvoleném modelu. U některých typů je součástí odkládací polička na hygienické potřeby. Vychytávkou, kterou ocení především senioři, může být instalované sklápěcí sedátko.

Continue reading »

Stavba sprchového koutu

 Comments Off on Stavba sprchového koutu
Mar 222014
 

stavba-koupelny

Dát přednost koupelnové vaně či sprchové kabině? Oba způsoby osobní hygieny mají své výhody, ale předností sprchování je nízká spotřeba vody. Zvláště při napjatém domácím rozpočtu není jedno, zda při osprchování ušetříme víc, než dvě třetiny ceny za koupel ve vaně. Sprchový kout či kabina šetří i místo a sprchování je i hygieničtější. Ovšem zase se při něm tak báječně neuvolníte jako ve vaně. Ve velké koupelně ostatně můžete mít vanu i sprchový kout…

Continue reading »

Instalace vany a závěsné toalety

 Comments Off on Instalace vany a závěsné toalety
Jul 302013
 

Bez záchodu a bez koupelny – byť by to měla být nepříliš oblíbená, ale z prostorových důvodů nutná kombinace 2 v 1, nesplňuje byt základní parametry. Podívejme se, jak vanu a závěsnou toaletu instalovat. Předpokladem samozřejmě je, že již máme hotové rozvody vody i odpad, což při rekonstrukcích nejsnáze vyřešíme předstěnovým systémem.

Continue reading »

Renovace bytového jádra

 Comments Off on Renovace bytového jádra
Jun 202013
 

Kdo si říká, že s koupelnou v bytovém jádru toho moc stejně nenadělá, docela se plete. Chce to mít fiškus, šikovné ruce a správnou míru odvahy se do toho pustit. A – samozřejmě – peníze. Takovou stavební rekonstrukci bytového jádra ovšem nelze vnímat jako předsevzetí na víkend.

Continue reading »

Rychlá renovace umakartové koupelny

 Comments Off on Rychlá renovace umakartové koupelny
Jun 172013
 

samolepicí fólie

Zjednodušeně řečeno jsou v panelovém domě na bytových jádrech navěšeny jednotlivé byty, protože v jejich bezprostřední blízkosti probíhají důležité sítě, které byt zásobují energiemi a některé z nich zde do bytu ústí. Na to, jak je jádro důležité a také maximálně vytížené, mu projektanti nevěnovali zrovna moc místa. Protože léty používání tyto umakartové koupelny zestárly a opotřebovaly se, je dobré se podívat, není-li třeba s nimi něco udělat.

Continue reading »

Spárování obkladů

 Comments Off on Spárování obkladů
Oct 102012
 

Pokud budeme spárovat dlaždice nebo obkládačky poprvé, bude pro začátek nejlepší použít k tomuto účelu kousek přírodní mořské houby. Jakmile však získáme potřebnou dovednost, můžeme spárovat pryžovou stěrkou – je to rychlejší. Spáry po zaplnění stěrkou dočistíme houbičkou.

Continue reading »